czerwonacka karta dużej rodziny
Program jest elementem realizowanej przez Gminę polityki społecznej.
Program Duża Rodzina funkcjonuje w Gminie Czerwonak od lipca 2013 roku. Celem Programu jest wspieranie rodzin wielodzietnych zamieszkałych na terenie Gminy Czerwonak.
Czerwonacka Karta Dużej Rodziny to system zniżek oraz dodatkowych uprawnień dla rodzin wielodzietnych 3+. Posiadacze karty mają możliwość korzystania z szerokiego katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie Gminy.
CZERWONACKA KARTA DUŻEJ RODZINY - INFORMACJE PODSTAWOWE
Prawo do posiadania Karty przysługuje niezależnie od dochodu członkowi rodziny wielodzietnej, przez którą rozumie się rodzinę, w której rodzic (rodzice) lub małżonek rodzica mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci:
w wieku do ukończenia 18. roku życia;
w wieku do ukończenia 25. roku życia - w przypadku, gdy dziecko uczy się;
bez ograniczeń wiekowych - w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.
Czerwonacka Karta Dużej Rodziny jest dostępna w formie tradycyjnej, imienna dla każdego członka rodziny.
Wniosek o wydanie Czerwonackiej Karty Dużej Rodziny lub wydanie duplikatu może złożyć rodzic lub opiekun prawny.
Czerwonacka Karta Dużej Rodziny wydawana jest bezpłatnie, każdej osobie zgłoszonej we wniosku.
Komu i na jak długo przyznawana jest karta dużej rodziny?
Czerwonacka Karta Dużej Rodziny przyznawana jest:
rodzicowi oraz małżonkowi rodzica – na czas nieokreślony;
dziecku w wieku do ukończenia 18. roku życia – do ukończenia 18. roku życia;
dziecku powyżej 18. roku życia – odpowiednio do dnia 30 września następującego po końcu roku szkolnego, w którym jest planowane ukończenie nauki w danej placówce, lub do końca roku akademickiego, w którym jest planowane ukończenie nauki w danej placówce, zgodnie z oświadczeniem, nie dłużej jednak niż do ukończenia 25. roku życia;
dziecku legitymującemu się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności, w wieku powyżej 18. roku życia – na okres ważności orzeczenia;
dziecku umieszczonemu w rodzinnej pieczy zastępczej – na czas umieszczenia w danej rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka;
osobie przebywającej w dotychczasowej rodzinie zastępczej albo w rodzinnym domu dziecka, o której mowa w art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej – odpowiednio do dnia 30 września następującego po końcu roku szkolnego, w którym jest planowane ukończenie nauki w danej placówce, lub do końca roku akademickiego, w którym jest planowane ukończenie nauki w danej placówce, zgodnie z oświadczeniem, nie dłużej jednak niż do ukończenia 25. roku życia.
131
Liczba wydanych kart
w 2020 r.:
6 369
Liczba wydanych kart ogółem
5
Liczba nowych partnerów w 2020 r.
KORZYŚCI Z POSIADANIA KARTY
Refundacja kosztów do ukończonego kursu na prawo jazdy w wysokości 50% poniesionych kosztów z tytułu ukończonego kursu na prawo jazdy kat. B / ukończonego kursu na prawo jazdy kat AM - ulga skierowana do dzieci z rodzin wielodzietnych w wieku od 14 do 24 lat (o ile kontynuują naukę i pozostają na utrzymaniu rodziców) oraz do ich matek.
Szereg zniżek i rabatów u Partnerów Programu.
Lista partnerów Programu oferujących zniżki w zakupach lub usługach, dostępna jest poniżej.